CHP1-1002400F7L
Mfr.Part #
CHP1-1002400F7L
Manufacturer
TT Electronics
Package/Case
Datasheet
CHP1-1002400F7L
Description
CHP1-1002400F7L
Stock
9000
Manufacturer :
TT Electronics
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Number of Terminations :
Operating Temperature :
Package / Case :
Power (Watts) :
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
Size / Dimension :
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
Tolerance :
Datasheets
CHP1-1002400F7L
Customer is responsible for all shipping costs and any applicable surcharges.
The actual freight varies according to specific
situations. Please contact our customer service for more details.
Chipmh ships component orders from China to most countries in the world. We currently provide the
delivery by FEDEX/ DHL/ TNT in that order.
France, Italy, Spain). The DHL is only available if the weight exceeds 5KG.
UPS/FedEx International/TNT/DHL Express Account:
Customers could also use their own UPS/FedEx/TNT/DHL express accounts to ship their goods.
Regarding in stock parts, orders can generally be ready to ship within 24 hours.
Normally express service will be arranged once a day at 5 pm from Monday to Saturday.
Once the goods are shipped, estimated delivery time depends on your shipping option:
FedEx International Priority: 3-7 business days.
EMS:10-15 business days
DHL Express: 5-7 business days.
DHL eCommerce: 12-22 business days
Registered Air Mail: 15-30 business days
(For reference only)
Delivery and Title: Customer is responsible for all shipping costs and any applicable surcharges.
Title and risk of loss pass to customer upon delivery of the products by Grand-ic or by
any 3rd party Test Lab to the carrier. Grand-ic delivery dates are estimates only and
is not liable for delays in delivery. Grand-ic reserves the right to make partial shipments
and customer will accept delivery and pay for the Products delivered.
We will notify you by email with tracking number once order is shipped.
You can also find the tracking number in order history.
Global Express
Express DeliveryGlobal delivery 3-5 working days.FedEximage
DHLimage
TNTimage
UPSimage
Basic Instructions
    DIODE ARRAY GP 100V 200MA 4SMD
    DIODE ARRAY GP 100V 200MA 4SMD
    DIODE GEN PURP 100V 200MA 3SMD
    DIODE GEN PURP 100V 200MA 3SMD
    DIODE GEN PURP 100V 200MA 3SMD
    TRANS 2NPN 40V 0.6A 6CLCC
    TRANS NPN/PNP 40V 0.6A 6CLCC
    TRANS 2PNP 60V 0.6A 6CLCC
    TRANS NPN/PNP 40V 0.6A 6CLCC
    TRANS 4PNP 60V 0.6A 20CLCC