WF20P1R0 JTL
Mfr.Part #
WF20P1R0 JTL
Manufacturer
Walsin Technology
Package/Case
Datasheet
WF20P1R0 JTL
Description
RES 1 OHM 5% 1W 2010
Stock
305
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
Flame Retardant Coating, Safety
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Power (Watts) :
1W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
1 Ohms
Supplier Device Package :
2010
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±5%