S2-2K21F8
Mfr.Part #
S2-2K21F8
Manufacturer
Riedon
Package/Case
Datasheet
S2-2K21F8
Description
RES SMD 2.21K OHM 1% 1W 2615
Stock
212
Manufacturer :
Riedon
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Wirewound
Failure Rate :
Features :
Current Sense, Flame Proof, Moisture Resistant, Pulse Withstanding, Safety
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 275°C
Package / Case :
2615 J-Lead
Power (Watts) :
1W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
2.21 kOhms
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
S2-2K21F8
Customer is responsible for all shipping costs and any applicable surcharges.
The actual freight varies according to specific
situations. Please contact our customer service for more details.
Chipmh ships component orders from China to most countries in the world. We currently provide the
delivery by FEDEX/ DHL/ TNT in that order.
France, Italy, Spain). The DHL is only available if the weight exceeds 5KG.
UPS/FedEx International/TNT/DHL Express Account:
Customers could also use their own UPS/FedEx/TNT/DHL express accounts to ship their goods.
Regarding in stock parts, orders can generally be ready to ship within 24 hours.
Normally express service will be arranged once a day at 5 pm from Monday to Saturday.
Once the goods are shipped, estimated delivery time depends on your shipping option:
FedEx International Priority: 3-7 business days.
EMS:10-15 business days
DHL Express: 5-7 business days.
DHL eCommerce: 12-22 business days
Registered Air Mail: 15-30 business days
(For reference only)
Delivery and Title: Customer is responsible for all shipping costs and any applicable surcharges.
Title and risk of loss pass to customer upon delivery of the products by Grand-ic or by
any 3rd party Test Lab to the carrier. Grand-ic delivery dates are estimates only and
is not liable for delays in delivery. Grand-ic reserves the right to make partial shipments
and customer will accept delivery and pay for the Products delivered.
We will notify you by email with tracking number once order is shipped.
You can also find the tracking number in order history.
Global Express
Express DeliveryGlobal delivery 3-5 working days.FedEximage
DHLimage
TNTimage
UPSimage
Basic Instructions
    FUSE CRTRDGE 200A 300VAC/125VDC
    FUSE CRTRDGE 150A 300VAC/125VDC
    FUSE CRTRDGE 250A 300VAC/125VDC
    FUSE CRTRDGE 400A 300VAC/125VDC
    FUSE CRTRDGE 350A 300VAC/125VDC
    FUSE CRTRDGE 110A 300VAC/125VDC
    FUSE CRTRDGE 175A 300VAC/125VDC
    FUSE CRTRDGE 300A 300VAC/125VDC
    CHAS MNT FUSE HOLDER W/ 110A FUS
    CHAS MNT FUSE HOLDER W/ 200A FUS