CS62FTGR050
Mfr.Part #
CS62FTGR050
Manufacturer
Viking Tech
Package/Case
Datasheet
CS62FTGR050
Description
RES 50M OHM 1% 1W 0612
Stock
737
Manufacturer :
Viking Tech
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
Current Sense
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
Wide 1206 (3216 Metric), 0612
Power (Watts) :
1W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
50 mOhms
Supplier Device Package :
612
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±1%