4818P-1-103
Mfr.Part #
4818P-1-103
Manufacturer
Bourns, Inc.
Package/Case
Datasheet
4818P-1-103
Description
RES ARRAY 9 RES 10K OHM 18SOIC
Stock
476
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Resistor Networks, Arrays
Applications :
Automotive AEC-Q200
Circuit Type :
Isolated
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Pins :
18
Number of Resistors :
9
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Power Per Element :
160mW
Product Status :
Active
Resistance (Ohms) :
10k
Resistor Matching Ratio :
Resistor-Ratio-Drift :
Supplier Device Package :
18-SOM
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±2%