ERA-V33J102V
- Mfr.Part #
- ERA-V33J102V
- Manufacturer
- Panasonic
- Package/Case
- Datasheet
ERA-V33J102V
- Description
- RES TEMP SENS 1K OHM 5% 1/16W
- Stock
- 745
- Quality
- Manufacturer :
- Panasonic
- Product Category :
- Specialized Resistors
- Applications :
- Temperature Correction Circuits
- Composition :
- Metal Film
- Impedance :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Power (Watts) :
- 0.063W, 1/16W
- Product Status :
- Obsolete
- Resistance :
- 1 kOhms
- Temperature Coefficient :
- 3300ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%