ERA-V39J6R8V
Mfr.Part #
ERA-V39J6R8V
Manufacturer
Panasonic
Package/Case
Datasheet
ERA-V39J6R8V
Description
RES TEMP SENS 6.8 OHM 5% 1/16W
Stock
276
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Specialized Resistors
Applications :
Temperature Correction Circuits
Composition :
Metal Film
Impedance :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Product Status :
Obsolete
Resistance :
6.8 Ohms
Temperature Coefficient :
3900ppm/°C
Tolerance :
±5%
Type :
Temperature Sensitive
Datasheets
ERA-V39J6R8V
Customer is responsible for all shipping costs and any applicable surcharges.
The actual freight varies according to specific
situations. Please contact our customer service for more details.
Chipmh ships component orders from China to most countries in the world. We currently provide the
delivery by FEDEX/ DHL/ TNT in that order.
France, Italy, Spain). The DHL is only available if the weight exceeds 5KG.
UPS/FedEx International/TNT/DHL Express Account:
Customers could also use their own UPS/FedEx/TNT/DHL express accounts to ship their goods.
Regarding in stock parts, orders can generally be ready to ship within 24 hours.
Normally express service will be arranged once a day at 5 pm from Monday to Saturday.
Once the goods are shipped, estimated delivery time depends on your shipping option:
FedEx International Priority: 3-7 business days.
EMS:10-15 business days
DHL Express: 5-7 business days.
DHL eCommerce: 12-22 business days
Registered Air Mail: 15-30 business days
(For reference only)
Delivery and Title: Customer is responsible for all shipping costs and any applicable surcharges.
Title and risk of loss pass to customer upon delivery of the products by Grand-ic or by
any 3rd party Test Lab to the carrier. Grand-ic delivery dates are estimates only and
is not liable for delays in delivery. Grand-ic reserves the right to make partial shipments
and customer will accept delivery and pay for the Products delivered.
We will notify you by email with tracking number once order is shipped.
You can also find the tracking number in order history.
Global Express
Express DeliveryGlobal delivery 3-5 working days.FedEximage
DHLimage
TNTimage
UPSimage
Basic Instructions
    CAP ALUM POLY 220UF 20% 6.3V SMD
    CAP ALUM POLY 100UF 20% 16V SMD
    CAP ALUM POLY 330UF 20% 6.3V SMD
    CAP ALUM POLY 150UF 20% 4V SMD
    CAP ALUM POLY 22UF 20% 16V SMD
    CAP ALUM POLY 47UF 20% 6.3V SMD
    CAP ALUM POLY 100UF 20% 6.3V SMD
    CAP ALUM POLY 47UF 20% 10V SMD
    CAP ALUM POLY 22UF 20% 35V SMD
    CAP ALUM POLY 120UF 20% 20V SMD