OM1205E-R58
Mfr.Part #
OM1205E-R58
Manufacturer
Ohmite
Package/Case
Datasheet
OM1205E-R58
Description
RES 12 OHM 5% 1W AXIAL
Stock
468
Manufacturer :
Ohmite
Product Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Carbon Film
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
1W
Product Status :
Active
Resistance :
12 Ohms
Supplier Device Package :
Axial
Temperature Coefficient :
-450ppm/°C
Tolerance :
±5%