203A4K020F
Mfr.Part #
203A4K020F
Manufacturer
Ohmite
Package/Case
Datasheet
203A4K020F
Description
4.02K OHMS 0.25W 1%
Stock
15
Manufacturer :
Ohmite
Product Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-60°C ~ 150°C
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Product Status :
Active
Resistance :
4.02 kOhms
Supplier Device Package :
Axial
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±1%