VPR10F20
Mfr.Part #
VPR10F20
Manufacturer
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Package/Case
Datasheet
VPR10F20
Description
POTENTIOMETER
Stock
513
Manufacturer :
Product Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Number of Terminations :
Operating Temperature :
Package / Case :
Power (Watts) :
Product Status :
Obsolete
Resistance :
Size / Dimension :
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
Tolerance :
Datasheets
VPR10F20
Customer is responsible for all shipping costs and any applicable surcharges.
The actual freight varies according to specific
situations. Please contact our customer service for more details.
Chipmh ships component orders from China to most countries in the world. We currently provide the
delivery by FEDEX/ DHL/ TNT in that order.
France, Italy, Spain). The DHL is only available if the weight exceeds 5KG.
UPS/FedEx International/TNT/DHL Express Account:
Customers could also use their own UPS/FedEx/TNT/DHL express accounts to ship their goods.
Regarding in stock parts, orders can generally be ready to ship within 24 hours.
Normally express service will be arranged once a day at 5 pm from Monday to Saturday.
Once the goods are shipped, estimated delivery time depends on your shipping option:
FedEx International Priority: 3-7 business days.
EMS:10-15 business days
DHL Express: 5-7 business days.
DHL eCommerce: 12-22 business days
Registered Air Mail: 15-30 business days
(For reference only)
Delivery and Title: Customer is responsible for all shipping costs and any applicable surcharges.
Title and risk of loss pass to customer upon delivery of the products by Grand-ic or by
any 3rd party Test Lab to the carrier. Grand-ic delivery dates are estimates only and
is not liable for delays in delivery. Grand-ic reserves the right to make partial shipments
and customer will accept delivery and pay for the Products delivered.
We will notify you by email with tracking number once order is shipped.
You can also find the tracking number in order history.
Global Express
Express DeliveryGlobal delivery 3-5 working days.FedEximage
DHLimage
TNTimage
UPSimage
Basic Instructions
    ICL 5 OHM 20% 6A 15MM
    ICL 5 OHM 20% 7A 15MM
    ICL 16 OHM 20% 4A 15MM
    ICL 50 OHM 20% 2A 11.5MM
    ICL 10 OHM 20% 8A 22MM
    ICL 1 OHM 20% 30A 32MM
    THERMAL-THERMISTORS
    THERMAL-THERMISTORS
    ICL 2.5 OHM 20% 8A 22MM
    ICL 500 MOHM 20% 30A 32MM