S20S200D15M1
Mfr.Part #
S20S200D15M1
Manufacturer
Tamura
Package/Case
Datasheet
S20S200D15M1
Description
SENSOR CURRENT HALL 200A AC/DC
Stock
208
Manufacturer :
Tamura
Product Category :
Current Sensors
Accuracy :
±1%
Current - Sensing :
200A
Current - Supply (Max) :
16mA
For Measuring :
AC/DC
Frequency :
DC ~ 100kHz
Linearity :
±0.25%
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Channels :
1
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Output :
Ratiometric, Current
Package / Case :
Module
Polarization :
Bidirectional
Product Status :
Active
Response Time :
1µs
Sensitivity :
Sensor Type :
Hall Effect, Closed Loop
Supplier Device Package :
Voltage - Supply :
±12V ~ 15V