AD020-00E
Mfr.Part #
AD020-00E
Manufacturer
NVE Corporation
Package/Case
Datasheet
AD020-00E
Description
MAGNETIC SWITCH OMNIPOLAR 8MSOP
Stock
475
Manufacturer :
NVE Corporation
Product Category :
Magnetic Sensors - Switches (Solid State)
Current - Output (Max) :
20mA
Current - Supply (Max) :
4.5mA
Features :
Function :
Omnipolar Switch
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Output Type :
Open Collector
Polarization :
North Pole, South Pole
Product Status :
Active
Sensing Range :
±3.4mT Trip, ±1.4mT Release
Supplier Device Package :
8-MSOP
Technology :
Hall Effect
Test Condition :
-40°C ~ 125°C
Voltage - Supply :
4.5V ~ 30V
Datasheets
AD020-00E
Customer is responsible for all shipping costs and any applicable surcharges.
The actual freight varies according to specific
situations. Please contact our customer service for more details.
Chipmh ships component orders from China to most countries in the world. We currently provide the
delivery by FEDEX/ DHL/ TNT in that order.
France, Italy, Spain). The DHL is only available if the weight exceeds 5KG.
UPS/FedEx International/TNT/DHL Express Account:
Customers could also use their own UPS/FedEx/TNT/DHL express accounts to ship their goods.
Regarding in stock parts, orders can generally be ready to ship within 24 hours.
Normally express service will be arranged once a day at 5 pm from Monday to Saturday.
Once the goods are shipped, estimated delivery time depends on your shipping option:
FedEx International Priority: 3-7 business days.
EMS:10-15 business days
DHL Express: 5-7 business days.
DHL eCommerce: 12-22 business days
Registered Air Mail: 15-30 business days
(For reference only)
Delivery and Title: Customer is responsible for all shipping costs and any applicable surcharges.
Title and risk of loss pass to customer upon delivery of the products by Grand-ic or by
any 3rd party Test Lab to the carrier. Grand-ic delivery dates are estimates only and
is not liable for delays in delivery. Grand-ic reserves the right to make partial shipments
and customer will accept delivery and pay for the Products delivered.
We will notify you by email with tracking number once order is shipped.
You can also find the tracking number in order history.
Global Express
Express DeliveryGlobal delivery 3-5 working days.FedEximage
DHLimage
TNTimage
UPSimage
Basic Instructions
    IC PWR SWITCH BIPOLAR 1:1 8SOIC
    IC REG CONV INDUST 1OUT 6TDFN
    IC REG CONV INDUST 1OUT 6TDFN
    SENSOR CURRENT MR 80MA AC/DC