CMCP1100T-10-00-00
- Mfr.Part #
- CMCP1100T-10-00-00
- Manufacturer
- STI Vibration Monitoring
- Package/Case
- Datasheet
CMCP1100T-10-00-00
- Description
- LOW COST ACCEL W/TEMP TOP 10M
- Stock
- 50
- Quality
- Manufacturer :
- STI Vibration Monitoring
- Product Category :
- Motion Sensors - Accelerometers
- Acceleration Range :
- ±50g
- Axis :
- X
- Bandwidth :
- 0.32Hz ~ 10kHz
- Features :
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Operating Temperature :
- -54°C ~ 85°C
- Output Type :
- Analog Voltage
- Package / Case :
- Module
- Product Status :
- Active
- Sensitivity (LSB/g) :
- Sensitivity (mV/g) :
- 100
- Supplier Device Package :
- Type :
- Analog
- Voltage - Supply :
- 18V ~ 28V