IA12ASF04DCM1
Mfr.Part #
IA12ASF04DCM1
Manufacturer
Carlo Gavazzi
Package/Case
Datasheet
IA12ASF04DCM1
Description
SENSOR PROX INDUCTIVE 4MM CYLIND
Stock
647
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Product Category :
Proximity Sensors - Industrial
Indicator :
LED
Ingress Protection :
IP67, NEMA 1,3,4,6,13
Material - Body :
Nickel-Plated Brass
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C
Output Type :
NPN-NC, 2-Wire
Package / Case :
Cylinder, Threaded - M12
Product Status :
Active
Response Frequency :
1kHz
Sensor Type :
Inductive
Shielding :
Unshielded
Termination Style :
Connector
Voltage - Supply :
12V ~ 36V