TPA3144D2PWPR
Mfr.Part #
TPA3144D2PWPR
Datasheet
TPA3144D2PWPR
Description
IC AMP CLASS D STER 6W 28HTSSOP
Stock
1770
Features :
Depop, Short-Circuit and Thermal Protection
Max Output Power x Channels @ Load :
6W x 2 @ 8Ohm
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
28-HTSSOP
Voltage - Supply :
4.5V ~ 14.4V