AS3560-BWLT-500
Mfr.Part #
AS3560-BWLT-500
Manufacturer
ams
Package/Case
Datasheet
AS3560-BWLT-500
Description
IC AMP CLASS G STER 30MW 16WLCSP
Stock
500
Manufacturer :
ams
Product Category :
Audio Amplifiers
Features :
Differential Inputs, I²C, Short-Circuit and Thermal Protection, Shutdown, Volume Control
Max Output Power x Channels @ Load :
30mW x 2 @ 16Ohm
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
Output Type :
Headphones, 2-Channel (Stereo)
Package / Case :
16-UFBGA, WLCSP
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
16-WLCSP (1.62x1.62)
Type :
Class G
Voltage - Supply :
2.3V ~ 5.5V
Datasheets
AS3560-BWLT-500
Customer is responsible for all shipping costs and any applicable surcharges.
The actual freight varies according to specific
situations. Please contact our customer service for more details.
Chipmh ships component orders from China to most countries in the world. We currently provide the
delivery by FEDEX/ DHL/ TNT in that order.
France, Italy, Spain). The DHL is only available if the weight exceeds 5KG.
UPS/FedEx International/TNT/DHL Express Account:
Customers could also use their own UPS/FedEx/TNT/DHL express accounts to ship their goods.
Regarding in stock parts, orders can generally be ready to ship within 24 hours.
Normally express service will be arranged once a day at 5 pm from Monday to Saturday.
Once the goods are shipped, estimated delivery time depends on your shipping option:
FedEx International Priority: 3-7 business days.
EMS:10-15 business days
DHL Express: 5-7 business days.
DHL eCommerce: 12-22 business days
Registered Air Mail: 15-30 business days
(For reference only)
Delivery and Title: Customer is responsible for all shipping costs and any applicable surcharges.
Title and risk of loss pass to customer upon delivery of the products by Grand-ic or by
any 3rd party Test Lab to the carrier. Grand-ic delivery dates are estimates only and
is not liable for delays in delivery. Grand-ic reserves the right to make partial shipments
and customer will accept delivery and pay for the Products delivered.
We will notify you by email with tracking number once order is shipped.
You can also find the tracking number in order history.
Global Express
Express DeliveryGlobal delivery 3-5 working days.FedEximage
DHLimage
TNTimage
UPSimage
Basic Instructions
Part Manufacturer Stock Description
AS35 0R550 Ametherm 126 ICL 500 MOHM 25% 50A 36MM
AS35 10018 Ametherm 511 ICL 10 OHM 25% 18A 36MM
AS35 1R040 Ametherm 25 ICL 1 OHM 25% 40A 36MM
AS35 20010 Ametherm 107 ICL 20 OHM 25% 10A 36MM
AS35 2R035 Ametherm 402 ICL 2 OHM 25% 35A 36MM
AS35 3R030 Ametherm 688 ICL 3 OHM 25% 30A 36MM
AS35 5R025 Ametherm 698 ICL 5 OHM 25% 25A 36MM