TPA3100D2RGZTG4
Mfr.Part #
TPA3100D2RGZTG4
Manufacturer
Texas Instruments
Package/Case
Datasheet
TPA3100D2RGZTG4
Description
IC AMP CLASS D STER 21.8W 48VQFN
Stock
631
Manufacturer :
Texas Instruments
Product Category :
Audio Amplifiers
Features :
Differential Inputs, Mute, Short-Circuit and Thermal Protection, Shutdown
Max Output Power x Channels @ Load :
21.8W x 2 @ 8Ohm
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Output Type :
2-Channel (Stereo)
Package / Case :
48-VFQFN Exposed Pad
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package :
48-VQFN (7x7)
Type :
Class D
Voltage - Supply :
10V ~ 26V