STK433-040N-E
Mfr.Part #
STK433-040N-E
Manufacturer
onsemi
Package/Case
Datasheet
STK433-040N-E
Description
IC AMP CLASS AB STEREO 40W
Stock
479
Manufacturer :
onsemi
Product Category :
Audio Amplifiers
Features :
Mute, Standby
Max Output Power x Channels @ Load :
40W x 2 @ 6Ohm
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
Output Type :
2-Channel (Stereo)
Package / Case :
15-SIP Formed Leads
Supplier Device Package :
Type :
Class AB
Voltage - Supply :
0V ~ 38V