F340X142748KKP2T0
Mfr.Part #
F340X142748KKP2T0
Manufacturer
Vishay
Package/Case
Datasheet
F340X142748KKP2T0
Description
MKP F340X1 0,27F 10% 480VAC
Stock
399
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Film Capacitors
Applications :
EMI, RFI Suppression; 3 Phase
Capacitance :
0.27 µF
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Features :
85C/85% Humidity
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial
Product Status :
Active
Ratings :
X1
Termination :
PC Pins
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
480V, 530V
Voltage Rating - DC :
800V