223PPB162K
Mfr.Part #
223PPB162K
Datasheet
223PPB162K
Description
CAP FILM 0.022UF 10% 1.6KVDC RAD
Stock
714
Applications :
Commutation; High Pulse, DV/DT; Snubber
Capacitance :
0.022 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
650V
Voltage Rating - DC :
1600V (1.6kV)
Datasheets
223PPB162K
Basic Instructions
    CAP ALUM POLY HYB 68UF 35V SMD
    CAP ALUM POLY 100UF 20% 63V T/H
    CAP ALUM POLY 220UF 20% 50V T/H
    CAP ALUM POLY 47UF 20% 100V T/H
    CAP ALUM POLY 180UF 20% 63V T/H
    CAP ALUM POLY HYB 47UF 35V SMD
    CAP ALUM POLY HYB 330UF 25V SMD
    CAP ALUM POLY 220UF 20% 35V T/H
    CAP ALUM POLY 680UF 20% 25V T/H
    CAP ALUM POLY 1500UF 20% 16V T/H