NOJE227M006RWJ
Mfr.Part #
NOJE227M006RWJ
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package/Case
Datasheet
NOJE227M006RWJ
Description
CAP NIOB OXI 220UF 20% 6.3V 2917
Stock
1375
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Niobium Oxide Capacitors
Capacitance :
220 µF
Current - Leakage :
26.4 µA
Dissipation Factor :
12%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
400 mOhms
Features :
Manufacturer Size Code :
E
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
2917 (7343 Metric)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
6.3 V