NOJX686M006RWJ
- Mfr.Part #
- NOJX686M006RWJ
- Manufacturer
- KYOCERA AVX
- Package/Case
- Datasheet
NOJX686M006RWJ
- Description
- CAP NIOB OXID 68UF 20% 6.3V 2917
- Stock
- 355
- Quality
- Manufacturer :
- KYOCERA AVX
- Product Category :
- Niobium Oxide Capacitors
- Capacitance :
- 68 µF
- Current - Leakage :
- 8.2 µA
- Dissipation Factor :
- 6%
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 500 mOhms
- Features :
- Manufacturer Size Code :
- X
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 105°C
- Package / Case :
- 2917 (7343 Metric)
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 2917 (7343 Metric)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 6.3 V