T520B227M006ATE070
Mfr.Part #
T520B227M006ATE070
Manufacturer
KEMET
Package/Case
Datasheet
T520B227M006ATE070
Description
CAP TANT POLY 220UF 6.3V 1411
Stock
98837
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Tantalum - Polymer Capacitors
Capacitance :
220 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
70mOhm @ 100kHz
Features :
General Purpose
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 105°C
Manufacturer Size Code :
B
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Tolerance :
±20%
Type :
Molded
Voltage - Rated :
6.3 V