6TPE100MI
Mfr.Part #
6TPE100MI
Datasheet
6TPE100MI
Description
CAP TANT POLY 100UF 6.3V 2917
Stock
5984
Capacitance :
100 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
18mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 105°C
Manufacturer Size Code :
D2E
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
6.3 V
Datasheets
6TPE100MI
Basic Instructions
    CAP ALUM POLY 220UF 20% 6.3V SMD
    CAP ALUM POLY 100UF 20% 16V SMD
    CAP ALUM POLY 330UF 20% 6.3V SMD
    CAP ALUM POLY 150UF 20% 4V SMD
    CAP ALUM POLY 22UF 20% 16V SMD
    CAP ALUM POLY 47UF 20% 6.3V SMD
    CAP ALUM POLY 100UF 20% 6.3V SMD
    CAP ALUM POLY 47UF 20% 10V SMD
    CAP ALUM POLY 22UF 20% 35V SMD
    CAP ALUM POLY 120UF 20% 20V SMD
Part Manufacturer Stock Description
6TPE100M Panasonic 2,348 CAP TANT POLY 100UF 6.3V 2917