F310G106MPA
Mfr.Part #
F310G106MPA
Manufacturer
Nichicon
Package/Case
Datasheet
F310G106MPA
Description
CAP TANT POLY 10UF 4V 0805
Stock
201
Manufacturer :
Nichicon
Product Category :
Tantalum - Polymer Capacitors
Capacitance :
10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
200mOhm @ 100kHz
Features :
General Purpose
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
P
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Tolerance :
±20%
Type :
Molded
Voltage - Rated :
4 V