UTS250N-FTU-250A-3P-LL-UL
Mfr.Part #
UTS250N-FTU-250A-3P-LL-UL
Datasheet
UTS250N-FTU-250A-3P-LL-UL
Description
CIR BRK THERM 250A 600VAC/600VDC
Stock
2
Current Rating (Amps) :
250A
Voltage Rating - AC :
600 V
Voltage Rating - DC :
600 V
    UNDERVOLTAGE RELEASE MOD 24
    SHUNT TRIP MOD 12 VDC 30 MA