C2A1P-80VDC
- Mfr.Part #
- C2A1P-80VDC
- Manufacturer
- American Electrical, Inc.
- Package/Case
- Datasheet
C2A1P-80VDC
- Description
- CIR BRKR MAG-HYDR 2A 80VDC LEVER
- Stock
- 8
- Quality
- Manufacturer :
- American Electrical, Inc.
- Product Category :
- Circuit Breakers
- Actuator Type :
- Lever
- Approval Agency :
- Breaker Type :
- Magnetic (Hydraulic Delay)
- Current Rating (Amps) :
- 2A
- Illumination :
- Illumination Voltage (Nominal) :
- Mounting Type :
- DIN Rail
- Number of Poles :
- 1
- Product Status :
- Active
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 80 V