0BLS.400T
Mfr.Part #
0BLS.400T
Manufacturer
Littelfuse
Package/Case
Datasheet
0BLS.400T
Description
FUSE CARTRIDGE 400MA 600VAC 5AG
Stock
369
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Electrical, Specialty Fuses
Applications :
Electrical, Industrial
Approval Agency :
CSA, UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
10kA
Class :
Current Rating (Amps) :
400mA
Features :
Fuse Type :
Cartridge
Mounting Type :
Holder
Operating Temperature :
Package / Case :
5AG, 10mm x 38mm (Midget)
Product Status :
Active
Response Time :
Fast Blow
Voltage Rating - AC :
600 V