0FLU.440M
Mfr.Part #
0FLU.440M
Manufacturer
Littelfuse
Package/Case
Datasheet
0FLU.440M
Description
FUSE CARTRIDGE 440MA 1KVAC/VDC
Stock
449
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Electrical, Specialty Fuses
Applications :
Multi-Meters
Approval Agency :
CSA, UR
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
10kA
Class :
Current Rating (Amps) :
440mA
Features :
Fuse Type :
Cartridge
Mounting Type :
Holder
Operating Temperature :
Package / Case :
Cartridge, Non-Standard
Product Status :
Active
Response Time :
Fast Blow
Voltage Rating - AC :
1 kV
Voltage Rating - DC :
1 kV