CCMR.200HXP
Mfr.Part #
CCMR.200HXP
Manufacturer
Littelfuse
Package/Case
Datasheet
CCMR.200HXP
Description
FUSE CRTRDGE 200MA 600VAC/250VDC
Stock
111
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Electrical, Specialty Fuses
Applications :
Motor Protection
Approval Agency :
CSA, UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
300kA AC, 20kA DC
Class :
CC
Current Rating (Amps) :
200mA
Features :
Fuse Type :
Cartridge
Mounting Type :
Holder
Operating Temperature :
Package / Case :
5AG, 10mm x 38mm (Midget)
Product Status :
Active
Response Time :
Slow Blow
Voltage Rating - AC :
600 V
Voltage Rating - DC :
250 V