0TOO.500Z
Mfr.Part #
0TOO.500Z
Manufacturer
Littelfuse
Package/Case
Datasheet
0TOO.500Z
Description
FUSE EDISON PLUG 500MA 125VAC
Stock
494
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Electrical, Specialty Fuses
Applications :
Motor Protection
Approval Agency :
UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
10kA
Class :
Current Rating (Amps) :
500mA
Features :
Fuse Type :
Edison Plug
Mounting Type :
Holder
Operating Temperature :
Package / Case :
Edison Plug
Product Status :
Active
Response Time :
Slow Blow
Size / Dimension :
Voltage Rating - AC :
125 V