MSC-100MA
Mfr.Part #
MSC-100MA
Manufacturer
OptiFuse
Package/Case
Datasheet
MSC-100MA
Description
GLASS-5X20MM (UL), MEDIUM 100MA
Stock
347
Manufacturer :
OptiFuse
Product Category :
Fuses
Approval Agency :
CSA, cULus, cURus, KC, PSE/JET
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
35A
Color :
Current Rating (Amps) :
100 mA
Fuse Type :
Cartridge, Glass
Melting I²t :
Mounting Type :
Holder
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
5mm x 20mm
Product Status :
Active
Response Time :
Medium Blow
Voltage Rating - AC :
250 V