TS600-200F-RA-B-0.5-2
Mfr.Part #
TS600-200F-RA-B-0.5-2
Manufacturer
Littelfuse
Package/Case
Datasheet
TS600-200F-RA-B-0.5-2
Description
PTC RESET FUSE 60V 200MA 2SMD
Stock
577
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
PTC Resettable Fuses
Current - Hold (Ih) (Max) :
200 mA
Current - Max :
3 A
Current - Trip (It) :
400 mA
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
2-SMD
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance - 25°C (Typ) :
Resistance - Initial (Ri) (Min) :
4 Ohms
Resistance - Post Trip (R1) (Max) :
13.5 Ohms
Time to Trip :
10 s
Type :
Polymeric
Voltage - Max :
60V (600V Int)