MPTS1210L035
Mfr.Part #
MPTS1210L035
Datasheet
MPTS1210L035
Description
PTC RESET FUSE 16V 0.35A 1210
Stock
404
Current - Hold (Ih) (Max) :
350 mA
Current - Max :
100 A
Current - Trip (It) :
700 mA
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Ratings :
Resistance - 25°C (Typ) :
Resistance - Initial (Ri) (Min) :
320 mOhms
Resistance - Post Trip (R1) (Max) :
1.3 Ohms
Time to Trip :
200 ms
Voltage - Max :
16V