PTCCL13H411FBC
Mfr.Part #
PTCCL13H411FBC
Datasheet
PTCCL13H411FBC
Stock
661
Current - Hold (Ih) (Max) :
410 mA
Current - Max :
4.5 A
Current - Trip (It) :
615 mA
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Ratings :
Resistance - 25°C (Typ) :
4.6 Ohms
Voltage - Max :
145V