PTCCL11H611DBC
Mfr.Part #
PTCCL11H611DBC
Datasheet
PTCCL11H611DBC
Stock
475
Current - Hold (Ih) (Max) :
610 mA
Current - Max :
7 A
Current - Trip (It) :
915 mA
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Ratings :
Resistance - 25°C (Typ) :
1.7 Ohms
Voltage - Max :
30V