PTCCL11H251HTC
Mfr.Part #
PTCCL11H251HTC
Datasheet
PTCCL11H251HTC
Stock
308
Current - Hold (Ih) (Max) :
250 mA
Current - Max :
1.5 A
Current - Trip (It) :
375 mA
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Ratings :
Resistance - 25°C (Typ) :
12 Ohms
Voltage - Max :
265V