ESDLC3V3D3-TP
- Mfr.Part #
- ESDLC3V3D3-TP
- Datasheet
ESDLC3V3D3-TP
- Description
- TVS DIODE 3.3VWM 36VC SOD323
- Capacitance @ Frequency :
- 4.5pF @ 1MHz
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 28A (8/20µs)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- SC-76, SOD-323
- Power - Peak Pulse :
- 350W
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- SOD-323
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 4V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 36V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 3.3V