5.0SMLJ60CA-TP
Mfr.Part #
5.0SMLJ60CA-TP
Datasheet
5.0SMLJ60CA-TP
Description
TVS DIODE 60VWM 96.8VC DO214AB
Stock
17540
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
51.7A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
5000W (5kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
66.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
96.8V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
60V