SM8S30A-TP
Mfr.Part #
SM8S30A-TP
Manufacturer
Micro Commercial Components (MCC)
Package/Case
Datasheet
SM8S30A-TP
Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO218AB
Stock
18465
Manufacturer :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
136A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
6600W (6.6kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
48.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
30V