SMF14A-TP
Mfr.Part #
SMF14A-TP
Manufacturer
Micro Commercial Components (MCC)
Package/Case
Datasheet
SMF14A-TP
Description
TVS DIODE 14VWM 23.2VC SOD123FL
Stock
52195
Manufacturer :
Product Category :
TVS - Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
8.6A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C (TA)
Package / Case :
SOD-123F
Power - Peak Pulse :
200W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOD-123FL
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
23.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
14V