SMF15A-TP
Mfr.Part #
SMF15A-TP
Datasheet
SMF15A-TP
Description
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SOD123FL
Stock
8599
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
8.2A
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C (TA)
Power - Peak Pulse :
200W
Voltage - Breakdown (Min) :
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
24.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
15V