ESD3V3D5B-TP
- Mfr.Part #
- ESD3V3D5B-TP
- Datasheet
ESD3V3D5B-TP
- Description
- TVS DIODE 3.3VWM 12VC SOD523
- Capacitance @ Frequency :
- 16pF @ 1MHz
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 8A (8/20µs)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C (TJ)
- Package / Case :
- SC-79, SOD-523
- Power - Peak Pulse :
- 96W
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- SOD-523
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 4.2V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 12V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 3.3V (Max)