ESD3V3D7-TP
Mfr.Part #
ESD3V3D7-TP
Manufacturer
Micro Commercial Components (MCC)
Package/Case
Datasheet
ESD3V3D7-TP
Description
TVS DIODE 3.3VWM 11.9VC SOD723
Stock
18034
Manufacturer :
Product Category :
TVS - Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
80pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
10.4A (8/20µs)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
SOD-723
Power - Peak Pulse :
113W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOD-723
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
11.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
3.3V (Max)