SMBJ24CA-TP
Mfr.Part #
SMBJ24CA-TP
Manufacturer
Micro Commercial Components (MCC)
Package/Case
Datasheet
SMBJ24CA-TP
Description
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AA
Stock
22466
Manufacturer :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
15.4A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Voltage - Breakdown (Min) :
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
38.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
24V