SMBJ18CA-TP
Mfr.Part #
SMBJ18CA-TP
Manufacturer
Micro Commercial Components (MCC)
Package/Case
Datasheet
SMBJ18CA-TP
Description
TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO214AA
Stock
6973
Manufacturer :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
20.5A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Voltage - Breakdown (Min) :
20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
29.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
18V