5.0SMLJ33A-TP
Mfr.Part #
5.0SMLJ33A-TP
Datasheet
5.0SMLJ33A-TP
Description
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO214AB
Stock
23340
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
93.9A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
5000W (5kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
53.3V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
33V