5.0SMLJ75CA-TP
Mfr.Part #
5.0SMLJ75CA-TP
Datasheet
5.0SMLJ75CA-TP
Description
TVS DIODE 75VWM 121VC DO214AB
Stock
3317
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
41.4A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
5000W (5kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
83.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
121V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
75V