5.0SMLJ18CA-TP
- Mfr.Part #
- 5.0SMLJ18CA-TP
- Datasheet
5.0SMLJ18CA-TP
- Description
- TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO214AB
- Stock
- 8644
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 172A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 5000W (5kW)
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 20V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 29.2V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 18V