SMF160A-TP
- Mfr.Part #
- SMF160A-TP
- Datasheet
SMF160A-TP
- Description
- TVS DIODE 160VWM 259VC SOD123FL
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 700mA
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 175°C (TA)
- Power - Peak Pulse :
- 200W
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 178V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 259V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 160V